Dobro došli u Njemačku međunarodnu školu u Zagrebu

Zahvaljujemo Vam na iskazanom interesu za našu školu koju čini zajednički Eurocampus njemačke i francuske škole u Zagrebu.

Njemačka međunarodna škola u Zagrebu (DISZ) pripada mreži od 140 njemačkih škola u inozemstvu koje podupire Središnji ured za školstvo u inozemstvu (ZfA) po nalogu Ministarstva vanjskih poslova te koje su organizirane kao dobrotvorne udruge. Od Silicon Valleya do Sofia-e, od Shanghaia do Pariza njemačke škole u inozemstvu pridaju važnost atraktivnoj i izazovnoj ponudi koja se temelji na individualnom poticanju, višejezičnosti i susretu kultura. Njemački jezik i kultura, obrazovanje, susreti i razmjena čine uporište njemačkih škola u inozemstvu.

Naša je škola priznata od strane njemačke Konferencije ministara odgoja i obrazovanja (KMK) i hrvatskog Ministarstva odgoja i obrazovanja te nudi pedagoški program od dječjeg vrtića, preko osnovne škole do srednjeg stupnja obrazovanja i mature. Učenice i učenici koji završe našu školu mogu studirati u Njemačkoj, Hrvatskoj te u cijelom svijetu. Naša je škola od strane Predsjednika Savezne Republike Njemačke dobila priznanje Izvrsna Njemačka međunarodna škola.

Maja Oelschlägel (Ravnateljica)

Ponuda predmeta u našoj školi obuhvaća pored Matematike i tri ostala prirodoslovna predmeta, Povijest, Geografiju i Društvene znanosti, Likovnu kulturu, Glazbenu kulturu i Tjelesnu zdravstvenu kulturu. Izvannastavne aktivnosti koje potiču osobnost učenika upotpunjuju našu ponudu. Našim učenicama i učenicima želimo stvoriti demokratsko okruženje za učenje koje će ih poticati i potpomoći im, gdje mogu biti inovativni, kritički razmišljati i u kojem mogu iskoristiti sav svoj potencijal.

Naš međunarodni tim izvrsno kvalificiranih i iskusnih nastavnika iz Njemačke, Francuske, Hrvatske i Austrije, naši suradnici u školskoj administraciji jednako kao i ja, veselimo se uključiti Vas u našu živahnu, kulturno raznoliku i inovativnu školsku zajednicu te Vas srdačno pozivamo da saznate više o nama.

Maja Oelschlägel