Aktualne informacije roditeljima 11.12.2020.

Dragi roditelji,

imali smo vrlo buran tjedan sa slučajem korone među kolegama i slučajem korone u jednom razredu. Zbog toga smo od jučer sa svim razredima 5-12 započeli s online nastavom.

Jučer kasno navečer prijavljen nam je novi slučaj među kolegama. Odmah smo obavijestili epidemiologe. Još ne znamo koje mjere moramo poduzeti i koji razredi i kolege moraju biti u samoizolaciji. Čim ove informacije postanu dostupne, roditelji i učenici pogođenih razreda bit će pojedinačno obaviješteni.

Pod ovim uvjetima više ne možemo održavati nastavu u školi za 5.-12. razred te ćemo od ponedjeljka, 14.12. morat prijeći na online nastavu.

Razredi 9-12 bi prema hrvatskim pravilima od ponedjeljka svakako bili na online nastavi. Pronađeno je i rješenje za predstojeće pripremne ispite za maturu u 12. razredu, koji su učenicima i roditeljima već posebno priopćeni. Ovi će se ispiti održavati u školi. Učenici će nakon ispita ići kući.

Osnovna škola i vrtić / predškola nastavit će nastavu u školi i sljedeći tjedan.

Još jednom Vas podsjećamo da će svi razredi od 1. do 12., od 21.12. do 23.12.2020. i od 7.-8.1.2021. biti na online nastavi. Online nastava za školu završava u svim razredima 23.12. u 12:00 sati.

Vrtić i predškola otvoreni su od 21.-23.12., 23.12. i vrtić i predškola zatvaraju u 13:00 sati. Od 7.- 8. siječnja dječji vrtić i predškola su zatvoreni. Kolegice će poslati zadatke za ova dva dana.

Prijenosna računala za razrede 9-12 već se posuđuju. Ako iz 5.-8. razreda netko bude trebao prijenosno računalo, molimo da pošaljite upit e-mailom gospođi Slisko, ona će s Vama dogovoriti vrijeme preuzimanja.

Molimo Vas da računala bez vlastite kamere nadogradite, jer će se klauzure i ispiti na online nastavi ubuduće pisati s uključenom video kamerom.

Nastava nakon 10. siječnja:

Ne znamo kako će se epidemiološka situacija razvijati tijekom božićnih praznika, pa još ne možemo odlučiti kako ćemo postupiti dalje nakon 10.1.2021. Molimo Vas za razumijevanje da ćemo se tek za vrijeme online nastave dana 7./8. siječnja posavjetovati kako dalje. Kao i uvijek, informacije ćete dobiti najkasnije u petak preko naših aktualnih informacija roditeljima.

Ostanite zdravi.

Maja Oelschlägel & Kathrin Blumenstein