Aktualne informacije ravnateljice od 05.02.2021.

Poštovane dame i gospodo, dragi roditelji,

od 8.2.2021. sva se djeca vraćaju u školu. Napokon! Nastavimo biti uspješni zajedno i da tako ostane!

Ovaj je tjedan bio poseban iz nekoliko razloga:

• Ostavka našeg upravnog odbora pogodila je sve nas. Sa svoje strane tvrdim sa sigurnošću da je upravni odbor pripremio sve kako bi omogućio profesionalnu primopredaju novom odboru koji će tek biti izabran. Administracija i ja nastavit ćemo pružati intenzivnu podršku i novom upravnom odboru. Glavna skupština članova školske udruge održat će se online 16.2.2021.
  • Naš 12. razred ovog je tjedna pisao maturalne ispite zajedno s maturantima u drugim njemačkim školama širom svijeta.
  • HRT 1 bio je u posjetu DISZ-u te je u emisiji „Dobro jutro, Hrvatska” predstavio našu školu, MINT/STEM program i “Jugend forscht” (Mladi istražuju). Posebna zahvala ide gospođi Mostarac i Bruni (9. razred) i Anti (11. razred). 377 ljudi već je kliknulo na video na našoj facebook stranici. Preko HRTi aplikacije video danas još možete pogledati.

Primamo već prve upite novih roditelja za upise u novu školsku godinu. Molimo Vas da nam date podršku u pridobivanju novih učenika. Kao roditelji izvrsni ste sugovornici za sve potencijalne nove roditelje. Unatoč koroni uspjeli smo da se broj učenika samo neznatno smanjio. To se posebno odnosi na vrtić. Trenutno u njemu još uvijek imamo slobodna mjesta. Škola je trenutno u pripremi “Online Dana otvorenih vrata”.

Još jedna informacija i jedna zamolba:

• 16.2. je karneval. Sva djeca, učenici i zaposlenici mogu taj školski dan doći u kostimima (i to ne samo s maskom 🙂) u školu.
  • Molimo Vas da ne parkirate na parkiralištu za osoblje ispod glavnog ulaza škole.

U privitku ćete naći i newsletter s prilozima o:

• posjetu HRT-a DISZ-u
  • računanje u 1. razredu
  • zabava uz Bioblo kockice
  • pobjednici izazova u preskakanju vijače
  • natječaj za radno mjesto Njemačkog veleposlanstva u Zagrebu

Ugodan vikend Vam želim,