• Njemački

Aktualne informacije ravnateljice 18.12.2020

Poštovane dame i gospodo, dragi roditelji,

i osnovna škola se danas pozdravlja s nastavom u školi te prelazi na digitalnu nastavu, tako da će od ponedjeljka svi razredi od 1. do 12. razreda imati nastavu prema rasporedu sati za online nastavu do 23.12. u 12.00 sati. Unatoč mjerama izolacije i bolovanjima, zajedno smo uspjeli završiti 2020. godinu pouzdanom nastavom. Od 30.08. najvećim smo dijelom imali nastavu u školi. Činjenica da smo uspjeli u tome ogromno je postignuće cijele školske zajednice. Naši maturanti već su pisali većinu predmaturalnih ispita. Hvala svima!

Vrtić i predškola za Vašu djecu su otvoreni čak do 23.12. do 13:00 sati. Ako ne želite poslati svoje dijete, ponovo provjerite jeste li otkazali dolazak djeteta kod nas. Hvala Vam!

Opća konferencija svih učitelja i predstavnika upravnog odbora, roditeljskog vijeća i učeničkog vijeća, između ostalog, još jednom je tematizirala komunikaciju uzajamnog poštovanja između roditelja i škole te su dogovorena pouzdana pravila:

– Na Vaš e-mail nastavnici će odgovoriti u roku od tri radna dana. Ako je potrebna koordinacija između učitelja ili u slučaju potrebe za konferencijom, u tom ćete razdoblju dobiti privremenu obavijest. Odgovori se daju radnim danom do 18:00 sati (petkom do 16:00 sati). Molimo vas da poštujete slobodno vrijeme nastavnika za vikend.

– Učitelji će sa svoje strane nastojati ne slati zadatke za sljedeći školski dan nakon 18:00 sati prethodnog dana.

– Molimo Vas da svoje upite nastavnicima uputite direktno razredniku, odnosno predmetnom nastavniku. Učitelje uvijek informirajte o čemu želite razgovarati, tek tada će Vam ponuditi razgovor u pravilu u vrijeme informacija.

Pregled

– 07./08.01.2021. digitalne nastava za sve, vrtić, osnovnu školu i razrede u sekundarnom obrazovanju prema rasporedu sati za online nastavu. I roditelji vrtićke djece dobit će online podršku.

– 8.1.2021. obavijestit ćemo Vas, uzimajući u obzir situaciju u Zagrebu, kako ćemo postupiti 11.1. Naš cilj i dalje ostaje da omogućimo nastavu u školi svaki dan.

– Od siječnja do kraja veljače mijenjat ćemo ulaz za dovođenje i preuzimanje djece s francuskom školom. Od 11.1. djeca ponovno ulaze kroz glavni ulaz u DISZ.

– Kako biste mogli dugoročno planirati: DISZ kalendar 29.1. predviđa online dan za rješavanje zadataka za sve školarce i vrtićku djecu. Učiteljima taj dan služi zajedničkom internom školovanju.

– U prvom tjednu veljače svi ćemo držati fige 12. razredu za pisanje maturalnih ispita.

Želim Vam svima miran vikend, lijep 4. Advent,

Vaša Maja Oelschlägel